EFSiI przycięteUE EFRR rgb-1

Kontakt

TEL. 15 832 02 79

FAX: 15 832 24 71

ZIK@ZIKSANDOMIERZ.PL

UL. RETMAŃSKA 11A

27-600 SANDOMIERZ

O nas

Od dnia 11 lipca 2017 roku nasza firma działa na rynku jako Zakład Inżynierii Kolejowej Sp. z o.o.

 

Zarząd spółki:

  • Marek Leśkiewicz - Prezes Zarządu
  • Ryszard Kosmala - V-ce Prezes Zarządu ds. Obrotu Budowlanego i Infrastruktury
  • Kacper Leśkiewicz - V-ce Prezes Zarządu ds. Transportu i Taboru Kolejowego

Historia:

Zakład Inżynierii Kolejowej działalność operacyjną prowadzi w branży usług transportu kolejowego (obsługa transportowo-spedycyjna krajowego obrotu towarowego drogą kolejową) oraz usług budowlano-remontowych infrastruktury kolejowej.

Historia Zakładu rozpoczyna się w 1986 roku, gdy została powołana do życia spółka pod nazwą Zakład Remontu Bocznic Kolejowych, a następnie rozszerzając profil usług zmieniono nazwę na Zakład Budownictwa Specjalistycznego. W 1998r powiększając wachlarz usług o spedycje i transport kolejowy zmieniono nazwę na obecną. Założycielami i pozostającymi do chwili obecnej wspólnikami w równych udziałach są Marek Leśkiewicz i Ryszard Kosmala.

Jednym z priorytetów przedsiębiorstwa jest jakość oferowanych usług. Wyrazem tego było opracowanie i wdrożenie systemu zarządzania jakością, który zaczął funkcjonować we wrześniu 1999 roku, a certyfikat jakości według normy ISO 90002:1994 został nadany w 2000 roku przez Det Norske Veritas.

W grudniu 2003 roku został przeprowadzony pomyślnie transfer systemu zarządzania jakością na nową normę ISO 9001:2000. System ten stale doskonalimy i utrzymujemy.
Obecnie obowiązuje nowa norma ISO 9001:2015.

W wyniku dalszego rozwoju firmy o nowe usługi w 2002 roku Zakład uzyskał licencję na wykonywanie przewozów rzeczy koleją nadaną przez Ministra Infrastruktury RP i 15 stycznia 2003 roku rozpoczął działalność jako niezależny operator kolejowy wykonujący przewozy na linii nr 25. Obecnie ZIK wykonuje przewozy na podstawie licencji Nr WPR/026/2004 wydanej przez Urząd Transportu Kolejowego, a w lutym 2005 roku uzyskał Świadectwo Bezpieczeństwa dla przewoźnika kolejowego Nr 039/PK/04. Obecnie funkcjonuje wdrożony System Zarządzania Bezpieczeństwem /SMS/ w oparciu o Dyrektywy, Rozporządzenia oraz Kryteria oceny przewoźników kolejowych opublikowanych przez Europejską Agencję Kolejową. W zakładzie funkcjonuje również system ERP oraz program gospodarki odpadami niebezpiecznymi.
Od kwietnia 2015 roku Spółka jest ceryfikowanym podmiotem odpowiedzialnym za utrzymanie (ECM).

Zakład zatrudnia obecnie ponad 100 pracowników w tym kadrę inżynieryjno-techniczną z zakresu transportu kolejowego, budownictwa w specjalności drogi kolejowe, kadrę finansowo-księgową, specjalistów ds.: systemów bezpieczeństwa, bhp, ochrony środowiska oraz wykwalifikowanych pracowników specjalności kolejowych.

W ramach zawartych umów ZIK obecnie prowadzi, obsługę bocznic kolejowych huty szkła PILKINGTON POLSKA Sp. z o.o. w Sandomierzu, huty szkła O-I PRODUKCJA POLSKA S.A. w Jarosławiu, oraz Ciech Sarzyna S.A. w Nowej Sarzynie.
Zakład posiada własne środki transportu szynowego, kołowego, sprzęt ciężki i maszyny oraz urządzenia do prac remontowo-budowlanych w zakresie budowy torów kolejowych.

 
(C) 1986 - 2024 Zakład Inżynierii Kolejowej Sp. z o.o.
realizacja medox.pl | Polityka Prywatności | Polityka Cookies
ZIK Sandomierz 1 ZIK Sandomierz 2 ZIK Sandomierz 3 ZIK Sandomierz 4